ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ୨ ଟଙ୍କିଆ ମୁଦ୍ରା ଅଛି କି, ତାହେଲେ ଘରେ ବସି ହୋଇପାରିବେ ଲକ୍ଷପତି

ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁଦ୍ରା ବିକ୍ରି କରି ରୋଜଗାର କରିବାର ଏକ ଭଲ ସୁଯୋଗ ଅଛି ଜ୍ଝ ଏହି ମୁଦ୍ରାଗୁଡ଼ିକ ସହିତ ଆପଣ ସହଜରେ କୋଟିପତି ହୋଇପାରିବେ ଏବଂ ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ହେଉଛି ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ ଜ୍ଝ କେବଳ ଏହି ବିଶେଷ ମୁଦ୍ରା ୨ ଟଙ୍କା ରହିବା ଉଚିତ୍ ଜ୍ଝ ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଏହି ମୁଦ୍ରା ଅଛି, ତେବେ ଆପଣ ସିଧାସଳଖ ଲକ୍ଷପତି ହୋଇପାରିବେ ଜ୍ଝ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ଏକ ମୁଦ୍ରା ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯାହାକୁ ବିକ୍ରୟ କରି ଆପଣ ବହୁ ପରିମାଣରେ ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ

ଏହି ମୁଦ୍ରା ବିଷୟରେ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ?

୨ ଟଙ୍କାର ଏହି ମୁଦ୍ରା ୧୯୯୪ ମସିହାରେ ନିର୍ମିତ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ମୁଦ୍ରାର ପଛ ଭାଗରେ ଭାରତର ପତାକା ରହିଛି । ଏହି ବିରଳ ମୁଦ୍ରାର ମୂଲ୍ୟ କୁଇକ୍ର ୱେବସାଇଟରେ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସ୍ଥିର କରାଯାଇଛି। ଏଥି ସହିତ, ସ୍ବାଧୀନତା ପୂର୍ବରୁ ରାଣୀ ଭିକ୍ଟୋରିଆର ଗୋଟିଏ ରୂପା ଟଙ୍କା ମୁଦ୍ରାର ମୂଲ୍ୟ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରହିଛି । ସେହିଭଳି ଜର୍ଜ ଭି କିଙ୍ଗ ସମ୍ରାଟ ୧୯୧୮ର ବ୍ରିଟିଶ ଏକ ଟଙ୍କାର ମୂଲ୍ୟ ୯ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରହିଛି।

ଏହି ମୁଦ୍ରାଗୁଡ଼ିକ ଇ-କମର୍ସ ସାଇଟ୍ କୁଇକ୍ରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି ଜ୍ଝ ଏହା ବିକ୍ରେତା ଏବଂ କ୍ରେତା ଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ ଯେ ସେମାନେ କେଉଁ ମୂଲ୍ୟରେ ସହମତ ଅଟନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଏହା କହିବା ଭୁଲ୍ ହେବ ନାହିଁ ଯେ ଏହି ମୁଦ୍ରା ପାଇଁ ବହୁତ ଚାହିଦା ରହିଛି , ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସହଜରେ ଉପଲବ୍ଧ ହୋଇପାରିବ ଜ୍ଝ
ଏହାକୁ କିପରି ବିକ୍ରୟ କରିବେ

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଏପରି ମୁଦ୍ରା ଅଛି ଏବଂ ସେଗୁଡିକ ବିକ୍ରୟ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ପ୍ରଥମେ ଆପଣଙ୍କୁ ସାଇଟକୁ ଯାଇ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ଜ୍ଝ ଏହା ପରେ ମୁଦ୍ରାର ଫଟୋ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ସାଇଟରେ ଅପଲୋଡ୍ କରନ୍ତୁ ଜ୍ଝ କ୍ରେତାମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ସିଧାସଳଖ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବେ ଜ୍ଝ ସେଠାରୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ମୁଦ୍ରା ଦେୟ ଏବଂ ବିତରଣ ସର୍ତ୍ତାବଳୀ ଅନୁଯାୟୀ ବିକ୍ରି କରିପାରିବ ଜ୍ଝ

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *